Що повинен зробити організатор аукціону з продажу арештованого майна

Статьи

Що повинен зробити організатор аукціону з продажу арештованого майна

Згідно з діючим українським законодавством, реалізація арештованого майна повинна відбуватися виключно з використанням системи ПроЗорро. Це стосується будь-якого майна, що було конфісковано в боржників внаслідок серйозних порушень умов кредитного договору. Варто нагадати, що на торги може виставлятися саме різне майно, це можуть бути: повітряні, морські та звичайні транспортні засоби, електроніка, нерухомість й безліч інших видів майна. 

Варто нагадати, що завдання організатора торгів полягає в тому, щоб гарантувати вільний доступ для всіх учасників. Це означає, що всі користувачі, які подають заявку на участь в торгах, повинні знаходитись в рівних умовах та мати однакові права.

Для того, щоб реалізація конфіскованого майна все ж відбувалася, обов’язковою умовою є визначення початковою вартості. Досить часто, ціна визначається рішенням суду, і організатору не залишається нічого іншого, як виставляти такий лот за тою ціною, що була винесена суддівським рішенням.

Для того, щоб знайти повний перелік оголошень з торгами арештованим майном, ви можете перейти на сайт української енергетичної біржі. Для цього, вам потрібно лиш скористатись наступним посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-natural-gas або ж обрати той електронний майданчик, який здається вам більш зручним.

Якими повинні бути дії організатора торгів

Один з найбільш важливих етапі при підготовці до реалізації арештованого майна – це підготовка самого лоту та внесення до нього всієї відповідної інформації.

 1. Для того, щоб оформити та подати заявку на реалізацію конфіскованого майна, в ній повинна бути присутня наступна інформація:
 2. Інформація про відділ державно виконавчої служби з врахуванням даних виконавця, який буде займатись цією процедурою;
 3. Детальні відомості про боржника, починаючи з адреси та закінчуючи кодом ЄДРПОУ;
 4. Інформація про майно, що виставляється на торги та буде реалізовуватися в форматі аукціону. Сюди входить детальний опис, характеристики, можливі дефекти й інші дані;
 5. Номер провадження виконавчого органу;
 6. Тип майна – за основу береться вже зарані відомий перелік категорій і згідно цього списку потрібно визначитися, до якої саме групи відноситься це майно;
 7. Вартість арештованого майна – частіше за все, цей момент вирішується судом на етапі, коли відбувається сам процес конфіскації;
 8. Детальний опис майна, де повинна бути вказана інформація про назву, модифікацію, тип реєстрації й інші дані, які є дійсно важливими та обов’язковими до ознайомлення;
 9. Відомості про особу, яка займається збереженням майна до моменту, доки воно не буде реалізовано в форматі торгів;
 10. Реквізити рахунків, що належать державній виконавчій службі;
 11. Форма реалізації – важливо щоб було чітко вказано, який формат торгів буде використовуватися. Це можуть бути електронні торги, або ж аукціон з фіксованою ставкою.

Варто нагадати, що ще одним важливим завданням виконавця є підготовка відповідної заявки, яка буде направлена на подальшу реалізацію арештованого майна. На цю процедуру дається рівно 5 робочих днів, протягом яких ця умова повинна бути обов’язково виконана.

Основні положення закону про державні закупівлі

Сьогодні, проведення будь-яких закупівель, в яких використовується бюджетні кошти, не проходить без використання системи ПроЗорро. Це один з пунктів, що прописаний в діючому законі про проведення публічних державних закупівель.

Що стосується актуальних норм, прописаних в законі, то можна звернути увагу на декілька основних моментів, яких потрібно обов’язково дотримуватися:

 • Підготовка річного плану закупівель – важливою умовою є підготовка документу, в якому прописується інформація про те, які закупівлі планує зробити певна організація протягом поточного року. В окремих випадках, в цей документ можуть вноситись зміни, але це також повинно відбуватись з врахуванням норм чинного законодавства;
 • Використання акредитованих майданчиків – в законі прописано, що всі закупівлі повинні проводитись виключно через електронні майданчики, що є акредитовані в системі ПроЗорро;
 • Гарантія надання рівних прав всім учасникам – це стосується саме організаторів закупівель. Важливо, щоб в торгах не був присутній фактор дискримінації і кожен користувач мав право подати свою заявку на розгляд;
 • Дотримання часових рамок – кожна процедура має певні обмеження за часом і вони також регламентуються в законі про проведення тендерних замовлень;
 • Публікація звіту про укладання договору та виконання умов в підписаній угоді – обидва документи повинні бути обов’язково завантажені до системі ПроЗорро, з врахуванням виділених на це часових рамок.

Це лише основні моменти, які повинні враховуватися користувачами та організаторами в першу чергу.

Компания КРОНАС имеет замкнутый цикл производства, собственное конструкторское бюро, а так же мобильную сервисную службу. География работы постоянно расширяется, а это свидетельствует о качестве продукции.
Back To Top