Як проводяться тендери в системі Прозорро

Статьи

Як проводяться тендери в системі Прозорро

Електронний аукціон відбувається в дату і час, який знаходиться в центральній базі даних для закупівлі. Торг складається з підпроцесів: подання, внесення змін, скасування заявок. До дня завершення прийому заявок учасники мають право внести корективи до заявки або зняти її.

Оцінювання тендерних пропозицій електронна платформа закупівель Прозоро здійснює в автоматичному режимі як за допомогою електронного аукціону, так і на базі параметрів і методів оцінки, які замовник зобов’язаний заздалегідь вказати в тендерних документах. Процес вивчення та оцінки пропозицій на тендер формально можна поділити на 2 види, відносно від передбачуваної вартості об’єкта закупівлі: передбачувана ціна для товарів та послуг менш як 133 тисячі євро, а для робіт — менше 5 150 тисяч євро; передбачувана ціна для товарів та послуг більш ніж становить 133 тисячі євро, а для робіт — понад або становить 5 150 тисяч євро (ч. 4 ст. 10 Законодавства про публічні закупівлі). 

Саме 1 вид оцінки пропозицій тендеру полягає у тому, що замовник вивчає тендерні заявки учасників на збіг вимогам тендерних та технічних документів лише після їх розгляду електронною платформою публічних закупівель. На етапі розгляду платформою тендерних заявок відомості про учасників залишаються в секреті. 

До свого вивчення тендерних заявок замовник приступає з учасника, заявку якого за підсумками оцінки у Прозорро визначено найбільш економічно прибутковою. Замовник вирішує відмовити користувачеві в участі у процесі закупівлі та повинен відхилити тендерну заявку учасника на підставі затвердженої статтею 17 Законодавства про публічні закупівлі. Якщо замовник відхиляє тендерну заявку учасника, яка була визнана найбільш економічно прибутковою за підсумками оцінки системи, він розглядає іншу заявку згідно з рейтингом у Прозорро.

Сенс 2 виду оцінювання тендерних заявок ховається в тому, що замовник ще до моменту оцінки тендерних заявок платформою публічних закупівель вивчає їх на збіг технічних та тендерних документів, визначених у документації тендерів, а також розглядає учасників щодо того, чи підходять вони кваліфікаційним параметрам, визначеними у тендерних документах. В даному випадку і замовник дізнається про найменування учасників, і учасники будуть в курсі того, хто є їх конкурентами. І лише після перевірки замовником заявок учасників платформа виконуватиме їх ранжування. 

Тобто проводиться оцінка лише тих тендерних заявок, які замовник точно не відхилить і пропустить до цієї оцінки. Але слід зазначити, що замовник здатний скасувати закупівлю в системі на будь-якій стадії. 

Не відбудеться закупівля і в тому випадку, якщо на оголошення про закупівлю не було подано жодної заявки або подані заявки були відхилені всі. За скасуванням закупівлі надається статус «закупівля зі скасуванням» з усіма відомостями, які до цього моменту були введені учасниками у збереженні. Всі ці дані відкриті для перегляду. Якщо скасовується закупівля, де вже зареєстровані заявки учасників, то користувачам повертається раніше внесена оплата участі у 100% обсязі. 

Про торги на Український енергетичній біржі більш детально на сайті https://sale.ueex.com.ua/ru/news/kupivlya-zemli-na-aukcioni-majdanchyka-tov-ueb

Тип конкурентного діалогу 

Операції конкурентного діалогу використовуються у таких двох випадках: замовник не здатний встановити необхідні технічні, якісні категорії товарів або робіт або встановити вид послуг; для вирішення закупівлі замовник хоче провести переговори з учасниками. 

Варто уточнити, що другий випадок застосуємо з такими об’єктами закупівель, як послуги консультантів, юристів, здійснення досліджень у науці, створення інформаційних систем відомостями про їх збіг усіх кваліфікаційних параметрів та вимог тендерних документів. При цьому у заявках не відображають ціни. 

На другому етапі учасники надсилають остаточні тендерні заявки, відобразивши вже й ціну заявки. Процедура закупівлі переговорна Замовники мають право закуповувати товари, роботи, послуги згідно з процедурою переговорів відкритих закупівель як виняток. У разі такої операції угоду про закупівлю оформлюють після завершення переговорів із кількома або одними учасниками. Обставини, коли замовник має право здійснювати переговорну процедуру закупівлі, наведено у статті 35 Законодавчого акта про публічні закупівлі.

Уваги вимагає використання процедури переговорної закупівлі за обставин, якщо замовник вже 2 рази анулював публічні торги через те, що немає достатньої кількості учасників. Для законності використання в даній обставині процедури переговорів, об’єкт закупівлі, його технічні та якісні параметри, до того ж вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, які були до цього моменту встановлені замовником у документах тендеру.

Компания КРОНАС имеет замкнутый цикл производства, собственное конструкторское бюро, а так же мобильную сервисную службу. География работы постоянно расширяется, а это свидетельствует о качестве продукции.
Back To Top