Продаж металобрухту державними підприємствами через Прозорро.Продажі

Статьи

Продаж металобрухту державними підприємствами через Прозорро.Продажі

На кожному підприємстві в результаті його активної роботи та зношення фондів рано чи пізно з’являються металоконструкції або частини обладнання, які можна продати в якості металобрухту. Ця вторинна сировина відправляється на переробку, тому її збір є дуже важливим для економіки країни. Після переробки металобрухт може стати повноцінним замінником природньої сировини, тобто металу.

Якщо метал продається державним підприємством, то його реалізація може здійснюватися лише через спеціальну торгівельну систему – Прозорро.Продажі, яка була створена в 2016 році. Тут можна купити та продати будь-яке майно, у тому числі й те, що знаходиться у власності державних та комунальних підприємств. Більш детально про лоти, виставлені на Прозорро, та про особливості їх придбання можна почитати на сайті УУБ – sale.uub.com.ua.

Який металолом може продаватися

Через електронні торги по ринковій вартості може збуватися лом чорних та кольорових металів та їх сплавів. В якості металобрухту можуть виступати:

  1. частини металоконструкцій, що все не можуть експлуатуватися;
  2. відходи чавунного виробництва;
  3. металева стружка;
  4. залишки деталей великогабаритного обладнання та транспортних засобів;
  5. частини трубопроводів, що відслужили свій термін;
  6. списана металева техніка, обладнання, що все же може використовуватися, тощо.

Одним з головних покупців металобрухту в Україні є «Укрзалізниця», але є й інші компанії, готові придбати вторинну сировину по ринковій ціні.

Під час вибору лоту необхідно звертати увагу на його початкову вартість, розмір гарантійного внеску, детальний опис самого товару та час проведення торгів. Якщо в якості лоту виступає металобрухт, то в такому разі також необхідно звернути увагу на чистоту матеріалу, тобто рівень його забруднення неметалевими включеннями. Більш детально про це можна дізнатися тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/scrap-metal.

Як проходять торги металобрухтом

Вони проходять по тій же схемі, що й інші види аукціонів в системі Прозорро. Спочатку продавець створює аукціон, та виставляє лот з детальним його описом. Далі система оголошує дату та час початку торгів. Усі бажаючі реєструються у якості учасників та сплачують гарантійний внесок. Торги проводяться в 3 етапи, на протязі яких потенційні покупці роблять свої цінові пропозиції. В кінці аукціону система визначить переможця. Ним виявиться той, хто запропонує найвищу ціну.

Якщо на першому аукціоні лот не був проданий, він може бути реалізованим на повторному англійському аукціоні але при зниженій початковій вартості.

Переможець торів отримує відповідне повідомлення, що надсилається в його особистий кабінет в цій системі. В зазначений в повідомленні термін переможець повинен сплатити повну вартість лоту та підписати договір купівлі-продажу з продавцем. Цей договір складається та підписується в електронному вигляді, що значно спрощує процес придбання товарів. На будь-якому етапі торгів учасники можуть задати питання кваліфікованим менеджерам торгівельної платформи.

Компания КРОНАС имеет замкнутый цикл производства, собственное конструкторское бюро, а так же мобильную сервисную службу. География работы постоянно расширяется, а это свидетельствует о качестве продукции.
Back To Top