Як стати учасником в державному аукціоні СЕТАМ

Статьи

Як стати учасником в державному аукціоні СЕТАМ

СЕТАМ – це система електронних торгів арештованим майном і цей механізм запрацював на території України не так давно. На сьогодні, ця система вже встигла зарекомендувати себе з кращої сторони, запропонувавши користувачам прозору процедуру, зрозумілі вимоги, чіткі правила та рівні умови для кожного учасника.

Якщо вам цікаво дізнатися про котирування, індекси та інші поняття, які можуть знадобитись для участі в торгах СЕТАМ, ви можете детально почитати про це тут https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board. 

Українська енергетична біржа на рівні з іншими акредитованими в системі ПроЗорро електронними майданчиками, пропонує своїм учасникам безліч цікавих можливостей. Перш за все – це легальна складова та можливість взяти участь в будь-якому лоті. З кожним днем, кількість оголошень про проведення торгів арештованим майном лише зростає. Подібна тенденція є позитивною для тих учасників, які справді зацікавлені в тому, щоб взяти участь в таких торгах.

Через які кроки потрібно пройти для участі в аукціоні СЕТАМ

Є декілька основних етапів, через які потрібно пройти всім користувачам, які справді зацікавлені в тому, щоб взяти участь в подібному форматі аукціонів.

  • 1 крок – вам потрібно перейти на сайт СЕТАМ й безпосередньо на легалізованому майданчику пройти процес реєстрації. Як варіант, ви можете скористатися одним з акредитованих електронних майданчиків в системі ПроЗорро, що також вам дозволить в повній мірі користуватися всіма можливостями СЕТАМ;
  • 2 крок – вам доведеться сплатити гарантійний внесок, сума якого становить близько 5% від початкової вартості лоту. Тут вже багато залежить від того, яке саме арештоване майно було виставлено на торги;
  • 3 крок – сама процедура розпочинається о 9:00 і продовжується до 18:00. Так продовжується до тих пір, доки діє термін, відведений на подачу заявок. Завдання користувачів полягає в тому, щоб правильно підготувати свої пропозиції та надіслати їх протягом відведеного на це часу;
  • 4 крок – мова йде про ознайомлення зі всіма пунктами, що внесені до самого протоколу. Далі, якщо ви згодні зі всіма умовами, його потрібно підписати, використовуючи при цьому свій електронний цифровий підпис. На виконання даної умови в учасника є 10 днів;
  • 5 крок – після проходження всіх попередніх процедур, ви маєте можливість отримати відповідний акт, в якому вказується інформація про проведену процедуру. Далі, протягом одного дня, коли вже кошти перейшли на рахунок організатора торгів, з арештованого майна знімаються всі арешти й обтяження й воно переходить у власність переможця;
  • 6 крок – на цьому етапі ви вже маєте право отримати відповідне свідоцтво про надання права власності. Більш того, ви маєте змогу пройти реєстрацію всіх документів, що зробить вас повноправним власником лоту.

Загалом, це і є основний алгоритм етапів, через які доводиться пройти кожному переможцю. Важливо зазначити, що реалізація арештованого майна – це більш серйозна процедура ніж продаж звичайних об’єктів.

Саме тому, одне з завдань учасника полягає в тому, щоб детально ознайомитися з лотом, попереднім власником, станом майна та іншими моментами, які є справді важливими. Далі, проаналізувавши всі ці момент, ви вже можете робити певні висновки й приймати рішення щодо доцільності взяття участі в такій процедурі.

Як дізнатися про результати тендерних торгів

Взяти участь в тендерному замовленні може будь-який користувач, що попередньо визначився з акредитованим електронним майданчиком й впевнився в тому, що відповідає всім вимогам, прописаним в оголошенні про проведення торгів.

Більш досвідчені користувачі прекрасно знають, як правильно готуватися до подачі заявки, як підписувати договір та формувати тендерний пакет документації. 

Що стосується новачків, то одне з частих питань, яке надходить від них регулярно – як можна дізнатися про результати торгів.

Система ПроЗорро – це механізм, який не лише дає можливість публікувати оголошення про проведення тендерів, але й може надсилати повідомлення про результати проведеної процедури.

Це стосується не лише переможця в аукціоні, який отримує повідомлення про визнання його переможцем. Звичайні учасники також отримують схоже сповіщення, в якому вказується інформація про кількість учасників, їх пропозиції, час надсилання заявок й багато іншої корисної інформації.

Більш того, вся ця інформація далі завантажується до центральної бази даних в ПроЗорро і зберігається там протягом довгого проміжку часу. 

Варто нагадати, що тендери – це публічна процедура, тому і ознайомитися з результатами таких аукціонів можуть не лише учасники, але й незареєстровані користувачі, які просто зайшли на сайт та мають бажання дізнатися про якийсь лот більш детально.

Компания КРОНАС имеет замкнутый цикл производства, собственное конструкторское бюро, а так же мобильную сервисную службу. География работы постоянно расширяется, а это свидетельствует о качестве продукции.
Back To Top